Hakkımızda
Kanserle mücadelem sayfamız bütün kanser hastalarının alternatif tedaviler hakkında bilgi ve yardım alabileceği bir yardımlaşma sitesi olarak kurulmuştur.
Son evre yumuşak doku kanserini yenmiş birisi olarak sayfamızı kurma sebebimiz hastalara bu yolda alternatif tedavilerin nasıl katkı sağladığını, hastanın bu yolda nasıl mücadele etmesi gerektiğini anlatmak ve moral, motivasyonu artırmak için gerek kendim gerekse uzman hocalarımızla insanlara destek vermek, hastalık ile mücadele ederken neler yapılması gerektiği ve tedaviler boyunca dikkat edilmesi gerekenler hususunda bilgilendirme yapılması amacı ile kurulmuştur.

Hakkımda

2016 Şubat ayında bacağımda bulunan lipom zannettiğim şişliğin kısa sürede devasa büyümesi üzerine gittiğim hastanede yapılan kontrollerde 24 CM X 19 CM X 12 CM ve 2,5 kiloya ulaşmış dev bir kitle ile karşılaşınca dünya başıma yıkıldı.
Hastalığın miksoid liposarkom (yumuşak doku kanseri) olduğunu ve acilen tedavilere başlamam gerektiğini söyledi doktorlarım.
İlk önce yapılan biyopsi, arkasından yapılan 15 günlük radyoterapi ve ağır bir cerrahi ameliyat ile tümörü aldırdım.
Ameliyat sonrası tümörün çok büyük olması sebebiyle kemoterapi alacağımı Doktorların söylemesi üzerine ikinci bir yıkım daha yaşadım.
Kemoterapinin bir zehir olduğunu, vücudumdaki iyi hücrelerle beraber kötü hücreleri de öldürdüğünü ve çok ağır bir tedavi olduğunu biliyordum.
Hastalığım öncesinde de bitkilere inanan ve alternatif tedavinin faydalarını bildiğim için geri kalanını bitkisel tedavi ile geçireceğimi Doktorlarıma söyledim.
Ameliyatımı yapan Doktorumun metastaz yoksa izin veririm demesi üzerine çektirdiğim pet ct’de tümörün karın içi lenf düğümlerine yayılım gösterdiği ve irili ufaklı 24 tane tümör grubu oluşturduğunu öğrenince üçüncü ve en ağır yıkımı yaşadım.
Bundan sonraki süreç ölümle yaşam arasında bir çizgiden ibaretti artık benim için, çünkü hastalık artık dördüncü evreydi.
Doktorlarım cerrahi yapamayacaklarını ve umudumuzun sadece kemoterapi olduğunu söyleyince artık kemoterapi tedavisinden kaçamayacağımı da anlamıştım.
Bir gece sabaha kadar uyumadım deli gibi araştırmalar yaptım alternatif tedaviyi yok sayamazdım, sadece kemoterapi gören hastaların, alternatif+kemoterapi tedavisi kombinasyonu yapan hastalara göre daha başarısız bir tedaviden geçtiklerini yüzlerce makale, yorum. v.b paylaşımlardan gördüm, öğrendim.
Kemoterapi tedavisi ve alternatif tıp tedavisi ile tedavilerime kendi isteğimle başladım.
Hem Doktorum, hem alternatif tedavi hocam işinin ehli insanlardı, kendimi ilk önce ALLAH’A sonrada onlara emanet ederek tedavilere başladım.
Birinci üç kür kemoterapinin ardından çekilmiş olduğum pet ct’de hastalığın yüzde seksen gerilediğini öğrenince dünyalar benim oldu, doğru yolda olduğumu ve hastalıkla daha inanmış bir şekilde tedavi edeceğim için çok mutluydum.
İkinci üç kür kemoterapiden sonra hastalığımdan eser kalmamış, yüzde yüz tam şifa ile hastalığı yenmiştim.
Sevgili dostlarım, hasta kardeşlerim öncelikle hakkımda yazısının gerçek olduğunu ispatlamak adına belgelerim kısmında bulunan raporlarımı, görüntülerimi incelemenizi rica ediyor, sonrasında canınızın kıymetini bilmenizi ve alternatif tedavilerin kemoterapi tedavisi ile daha iyi sonuçlar doğuracağını bilmenizi istiyorum.
Doktorunuzun da onayıyla siz siz olun bitkisel tedaviyi uzman ehlinde almayı sakın unutmayın. Hastanede kaldığım zamanlarda çevremde kombinasyon tedavi ile daha güzel sonuçlar almış onlarca insanla karşılaştım.
Sadece kemoterapi tedavisi alan bir çok hastanın bağışıklık sisteminin yerlere vurup acılar çektiğini de maalesef gördüm.
İnsan hayatı ucuz değildir,
Ölüm ne bir saniye ileri nede bir saniye geri gelir ama ölümü acılar içinde beklemek veya sağlıklı bir şekilde beklemek arasında dünyalar kadar fark vardır.
Şu anda hastalıksız olarak ikinci seneye yaklaştım ve son nefesimi vermeyi hayırlı bir şekilde sağlıklı bir insan olarak bekliyorum.

Merhaba nasıl yardımcı olabiliriz